امروز:26 اردیبهشت 1401

تصاویر جدید از نقاط نورانی عجیب سطح سیاره ی سرس بر روی سایت ناسا منتشر شد

نجوم یکی از علم ها بسیار زیبا در عرصه حیات بشری است. علمی است که به دنبال کنندگانش وسعت دید بیشتر را اهدا می کند. در این علم هنوز مطالب ناشناخته بسیاری وجود دارد و حتی قانون های نسبیت انیشتین به پیچیدگی این موضوع افزوده اند. حدود 6 ماه قبل تصاویر زیبایی از سطح یک سیاره به نام سرس به جهانیان مخابره شد. این تصاویر از نقاط روشن و نورانی بر روی سرس خبر می دادند. این تصاویر توسط فضاپیما ی داون گرفته شده بود و اینک با نزدیک شدن بیشتر این فضاپیما به سرس تصاویر روشن تری از آن مخابره شده است. با آریامونز همراه باشدی.

سرس سیاره ای است که تصاویر نقاط روشن آن در تاریخ 23 دی ماه سال 93 منتشر شد. این تصاویر که توسط فضاپیمای داون گرفته شده بود زیبایی و تعجب را بر انگیخت و فرضیه های مختلفی از وجود زندگی بر روی آن را به ذهن دانشمندان آورد. یکی از نظریه ها برای توجیه این پدیده انباشته شدن نمک یا یخ بود. کاوشگر dawn هر روز در حال نزدیک تر شدن به این سیاره می باشد و باید تا رسیدن داون به مدار این سیاره صبر کنیم تا دلیل این نور ها از سطح این سیاره را بفهمیم.

تصاویر جدید سیاره سرس که در تاریخ 16 خرداد منتشر شده است و در تاریخ 26 خرداد در سایت ناسا قرار گرفته است.

Ceres-1-620x555 Ceres

 

این تصاویر تا پایان ماموریت ماهواره ی داون 36 برابر خواهند شد پس با آریامونز همراه باشید تا تصاویر جدید را ببینید.

 

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.