امروز:11 مهر 1401

مرسدس بنز تولید اولین SUV الکتریکی خود را در ایالات متحده آغاز کرد

این شرکت امروز اعلام کرد مرسدس بنز به طور رسمی تولید شاسی بلند EQS تمام الکتریکی خود را در کارخانه تولید توسکالوزا، آلاباما آغاز کرده است. در اوایل سال جاری، خودروساز آلمانی پیش‌نمایش این خودرو – اولین شاسی‌بلند الکتریکی خود – را انجام داد و قول داد که در ایالات متحده ساخته شده و اواخر پاییز امسال در دسترس خواهد بود. در حالی که تنگناهای زنجیره تامین، عرضه سایر خودروهای برقی جدید را به تاخیر انداخته است، مرسدس چند عامل به نفع آن دارد. این شرکت قبلاً با همکاری با دولت کانادا در این ماه مواد باتری خود را ایمن کرده است. همچنین قصد دارد باتری های خود را در کارخانه خود در نزدیکی شهرستان بیب، آلاباما تولید کند.

پیش نمایش ما از SUV EQS اشاره کرد که برد باتری آن کمی بیش از 300 مایل است. این خودروساز هنوز قیمت خودرو را فاش نکرده است، که همانطور که Electrek اشاره می کند، تعیین می کند که آیا شاسی بلند واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی خودروهای برقی 2023 است یا خیر. در حال حاضر، SUV های جدید باید در آمریکای شمالی مونتاژ شوند و قیمت آنها زیر 80000 دلار باشد تا واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی سال آینده شوند. با توجه به اینکه سدان مرسدس EQS با قیمت کمی بیش از 103000 دلار شروع شده است، احتمالاً می توان گفت که قیمت شاسی بلند الکتریکی جدید آن بر آن غلبه خواهد کرد – و مشمول هیچ گونه تخفیف مالیاتی نخواهد بود. به نظر می رسد که رانندگان شاسی بلندهای EQS باید از صرفه جویی در هزینه سوخت صرفه جویی کنند.

اشتراک گذاری

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.