امروز:26 مرداد 1401

کارمندان آمازون چگونه در این شرکت کار می کنند؟ وضعیتی وحشتناک!

شاید شما شرکت آمازون را می شناسید. آمازون یکی از بزرگترین شرکت های فروشگاهی جهان می باشد. حتما شما به دلیل بزرگ بودن آن فکر می کنید کارمندان این شرکت یکی شغل بسیار خوب را برای خود به دست آورده اند. اما سخت در اشتباهید هیچوقت به ظاهر نگاه نکنید. در یک کلام می توان وضعیت کارمندان آمازون را اسف بار توصیف کرد. چنان که یکی کارمندان قدیمی این آمازون می گوید:

تا به حال کنار هر کس که مشغول کار شدم ،دیدم که اون بر روی میز خود گریه می کند.

بله وضع به همین بدی است و حالا شاید کمی نظر خود را پیرامون شرکت آمازون تغییر داده باشید. این شرکت با توجه به وسعت خود قوانین بسیار بد و غیر معقولی را برای کارمندان خود دارد. Jeff Bezos مدیر عامل این شرکت رد مصاحبه ای در مورد این شرکت با نیویورک تایمز صحبت کرده است که ما در این مطلب به بررسی آن می پردازیم. با آریامونز همراه باشید.

شرکت آمازون برای کنترل کارمندان خود سیستم جالب و وحشتناکی را دارد. به این صورت که در مورد  هر کارمند از کارمندان دیگر نظر سنجی می شود و با توجه به این رای میزان کار کارمندان سنجینده می شود. به این معنی که اگر کسی امتیاز پایینی را کسب کرده باشد مدیران بخش او را اخراج می کنند و جالب تر از این آن است که هر یک از کارمندان در هر لحظه می تواند رده بندی کارمندان را ببیند. شاید در ابتدای کار بتوان از این کار برای کنترل بیشتر حمایت کرد اما در نهایت به یک نکته می توان رسید که این طرح واقعا مضحک است.

این مضح بسیار وحشتناک ابتدای کار است همانطور که در مقدمه بیان شد یکی از کارمندان پر سابقه ی آمازون می گوید که :

تا به حال کنار هر کس که مشغول کار شدم ،دیدم که اون بر روی میز خود گریه می کند.

این جمله نهایت سختی کار را در این شرکت می رساند. آمازون بر روی کارمندان خود فشار بالایی را اعمال می کند. مدیران آمازون از کارمندان  این انتظار را دارند که بعد از ساعت کاری و بعد از نیمه شب در صورتی که ایمیلی از طرف آنها فرستاده شد سریعا پاسخ دهند جدا ازآن که ممکن است اینترنت ضعیف باشد و یا فرد در تعطیلات و … باشد و برای این مورد بسیار با کارمندان بحث می کنند. این سختی کار در آمازون چیزی نیست که پنهان باشد و خود آمازون این قوانین را “بدون منطق بالا” نامیده است.

این وضعیت هنوز ابتدای کار است. در صورتی که شما مبتلا به بیماری خاصی باشید اصلا با شما مدارا نخواهد شد و در نهایت به اخراج شما می انجامد. برای مثال اگر شما یک کارمند زن باردار باشید پس از این که فرزند خود را به دنیا آوردید دقیقا فردای آن روز باید به شرکت بازگردید و یا به ماموریت بروید. همچنین در صورتی که شما سرطان داشنه باشید اصلا و کارایی شما پایین آید هیچ مدارایی وجود ندارد و شما هشدار های اخراج را دریافت خواهیدکرد.

حالا به چهره ی داخلی آمازون آشنا شدید. این چهره ای متفاوت با چهره ی بیرونی آمازون است که شاید در صورتی که قصد خرید از آمازون را داشته باشید در دفعه ی بعد از نظر خود منصرف شوید.

نظر شما در مورد این وضعیت وحشتناک چیست؟ با ما در میان بگذارید.

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.