امروز:17 خرداد 1402

چگونه تفتگ آتاری هدف (اردک ها) را تشخیص می داد؟

یکی از بحث های که در زمینه آتاری شاید شما را به فکر فرو برده باشد، چگونگی هدف گیری اردک ها در بازی آتاری می باشد. در ابتدای کار با کمی تفکر این که وسیله ی به این ارزانی بتواند همچنین قابلیتی داشته باشد دور از ذهن است و ما را به فکر فرو می برد که چگونه و از چه تکنولوژی ای برای ساخت این بازی و این تفنگ فیزیکی استفاده شده است. با آریامونز همراه باشید.

در مورد آتاری و آن چه که پشت تکنولوژی این تفنگ است باید بدانید یک حقه ی کوچک نهفته است و آن در شیوه ی طراحی بازی انجام شده است. تفنگ آتاری یک تفنگ مجهز به مادون قرمز است اما تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد اما چگونه این تفنگ یک اردک را تشخیص می دهد؟! حقه ی طراحان این بازی این است که بازی به گونه است که بعد از هر صحنه صفحه سیاه شده و دور اردک یک مکعب سفید کشیده می شود. زمان این عمل بسیار کوتاه بوده و با این کار سنسور مادون قرمز می تواند به راحتی مکان تقریبی اردک را تشخیص داده و این که شما به اردک زدید یا خیر را به شما بگوید.

امیدواریم نکته جالبی را از نستالژی شما برای شما مهیا کرده باشیم. با آریامونز همراه باشید.

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.