مونز استریم
MoonsStream
مونزاپ
MoonsApp
خانه » مایکروسافت » نوکیا در حال جذب نیروی متخصص برای بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند است

نوکیا در حال جذب نیروی متخصص برای بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند است

نوشته شده توسط فاطمه چلویی در مایکروسافت و موبایل
نوکیا در حال جذب نیروی متخصص برای بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند است نوکیا در حال جذب نیروی متخصص برای بازگشت به بازار گوشی‌های هوشمند است

نوکیا، یکی از بزرگ‌ترین سازندگان گوشی‌های موبایل دنیا در سال گذشته از این بازار خارج شد و بخش موبایل خود را به شرکت مایکروسافت واگذار کرد. حالا به نظر می‌رسد این شرکت پس از ورود دوباره به بازار گجت‌های موبایل با معرفی تبلت اندرویدی N1، قصد دارد تا بار دیگر وارد بازار گوشی‌های هوشمند نیز بشود در ادامه با آریا مونز همراه باشید.

 

طبق قرارداد بین نوکیا و مایکروسافت، نوکیا تا سال ۲۰۱۶ نمی‌تواند تلفن‌همراهی را با برند خود ارایه‌ دهد. در حال حاضر این کمپانی فنلاندی مشغول خرید تجهیزات‌ شبکه از آلکاتل‌-لوسنت است. این شرکت بتازگی سرویس نقشه Here را نیز فروخته است.البته نباید فراموش کرد که نوکیا با معرفی تبلت اندرویدی N1 در سال گذشته به بازار گجت‌های موبایل بازگشته است. اما ساخت این تبلت بر عهده‌ی نوکیا نبوده و این شرکت تنها طراحی آن را انجام داده و لوگوی خود را بر روی آن قرار داده است و وظیفه‌ی ساخت، توزیع، بازاریابی و پشتیبانی از تبلت بر عهده‌ی شرکت چینی فاکس‌کان بوده است.

قراردادی مشابه نیز برای ساخت گوشی‌های هوشمند در دستور کار این شرکت است و خود نوکیا به صورت رسمی آن را تایید نیز کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای در پاسخ به شایعات این تصمیم خود را علنی کرد و به نظر می‌رسد با شرکت‌هایی مانند میزو نیز برای انجام آن مذاکراتی داشته است. این شرکت قصد استخدام نیروی متخصص در بخش ساخت محصولات و مهندسان اندرویدی دارد. به علاوه نوکیا در حال حاضر نیز با ارائه‌ی اپلیکیشن Z Launcher وارد دنیای اندروید نیز شده است. همچنین یک منبع آگاه خبر داده است که نوکیا برنامه‌ی خود برای اخراج ۷۰ کارمند از بخش فناوری را تغییر داده است و قصد دارد تنها ۳۵ نفر را اخراج کند. این کار را می‌توان به نوعی تلاش برای حفظ نیروهایی دانست که می‌توانند کمکی بزرگ در مسیر بازگشت این شرکت به بازار گوشی‌های هوشمند باشند.

به علاوه نوکیا به تازگی ابزار جدیدی را نیز معرفی کرده است. دوربین واقعیت مجازی به نام اوزو که برای فیلم‌سازان هالیوودی و سازندگان حرفه‌ای محتوا می‌تواند ابزاری کاربردی باشد.نظر شما چیست؟ آیا موافق بازگشت این برند پرطرفدار به بازار گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید هستید؟

منبع:

دیدگاه شما