امروز:6 خرداد 1403

X در دعوای حقوقی نقض علامت تجاری از X شکایت می کند

شرکت ایکس ایلان ماسک با شکایتی مواجه است که می تواند اولین پرونده از چندین پرونده قضایی مرتبط با نامش باشد. یک شرکت مستقر در فلوریدا به نام X Social Media، X Corp را متهم کرده است. نقض علامت تجاری و خدمات، بدیهی است برای استفاده از حرف “X.” ماسک در ماه جولای توییتر را تغییر نام داد، نام شبکه اجتماعی را به “X” تغییر داد و لوگوی نمادین پرنده خود را با حرف جایگزین کرد. این قوه مجریه به خاطر علاقه مندی به این حرف، شاکیان فرصت طلب و مشروع بر سر نام جدید، معروف است.” امروزه شرکت گربن نماینده شاکی در این پرونده است.

X Social Media خود را در این دادخواست (PDF) به عنوان شرکتی توصیف کرد که “از سال 2016 خدمات تبلیغاتی و رسانه های اجتماعی خود را برای ارتباط بین شرکت های حقوقی و کسانی که به وکیل نیاز دارند ارائه می دهد.” در حالی که لوگوی آن بسیار متفاوت از لوگوی استفاده شده توسط شبکه اجتماعی سابق به نام توییتر است، در شکایت خود استدلال کرد که “مرتب بر قسمت “X” علامت خود در تبلیغات، وبلاگ ها و خبرنامه های خود تأکید می کند که کار خود را برجسته می کند.

این شرکت مستقر در فلوریدا همچنین گفت که پوشش رسانه ای Elon Musk’s X هنگام تغییر نام تجاری آن باعث سردرگمی شده و باعث شده است تا مصرف کنندگان این باور را داشته باشند که خدمات تبلیغاتی آن توسط X Corp ارائه می شود یا با آن مرتبط است. توضیح داده شده است: “از آنجایی که “X” یک پلت فرم رسانه اجتماعی است، مصرف کنندگان به طور طبیعی “X SocialMedia” را به عنوان پلت فرم رسانه اجتماعی X Corp. شاکی به دادگاه گفت که قبلاً به دلیل تغییر نام توییتر ضررهایی در درآمد خود متحمل شده است و به احتمال زیاد این سردرگمی به “زیان مالی” خود ادامه خواهد داد. به خصوص از آنجایی که X Corp هنگامی که به دنبال “x رسانه اجتماعی” می‌گردید، در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شود – یا حداقل قبل از انتشار اخبار مربوط به شکایت چنین بود.

علاوه بر این، شرکت ماسک را متهم کرد که چندین درخواست علامت تجاری برای تجزیه و تحلیل داده های کسب و کار، خدمات تبلیغاتی، مشاوره تجاری و خدمات اطلاعاتی، و همچنین تحقیقات تجاری، مصرف کننده و بازار ارائه کرده است که با پیشنهاداتش قابل مقایسه است، حتی اگر ادعا می شود که از X Social اطلاع داشته است. رسانه ها. ظاهراً شبکه اجتماعی X در آگوست 2023 نامه ای برای شرکت ماسک ارسال کرد، اما X Corp. از توقف استفاده از نامه خودداری کرد. اکنون از دادگاه می‌خواهد دستوری صادر کند و شرکت ماسک را از بازاریابی، ارائه، فروش یا توزیع خدماتی با علامت “X” منع کند. همچنین خواهان خسارتی معادل سه برابر زیان خود یا سود خوانده را مطالبه می کند.

اشتراک گذاری