امروز:9 خرداد 1402

هکر هلندی به دلیل تلاش برای فروش اطلاعات شخصی شهروندان اتریشی دستگیر شد

به گزارش رویترز، مقامات هلندی در ماه می 2020 یک هکر را به دلیل به دست آوردن و تلاش برای فروش اطلاعات شخصی تقریباً هر شهروند اتریشی دستگیر کردند. این شامل تقریباً نه میلیون مجموعه داده است که تقریباً با جمعیت اتریش مطابقت دارد.

متهم که در ماه نوامبر در آپارتمانی در آمستردام دستگیر شد، بنا بر گزارش ها قبلاً برای پلیس بین المللی شناخته شده بود. متهم 25 ساله همچنین “مجموعه داده های مشابه” را از ایتالیا، هلند و کلمبیا ارائه کرد. پلیس هلند تا کنون منتظر بود تا دستگیری را اعلام کند تا مانع از تحقیقات در حال انجام شود.

مقامات می گویند هکر این اطلاعات را در یک انجمن آنلاین منتشر کرده است. پلیس می گوید این گنجینه شامل «داده های ثبت نام» است که ساکنان باید اطلاعات ضروری را به مقامات ارائه دهند. این شامل نام کامل، آدرس و تاریخ تولد آنها می شود – اما خوشبختانه اطلاعات مالی آنها نیست. با این وجود، پلیس صحت مطالب را تأیید کرد و افزود که «از آنجایی که این داده‌ها به صورت رایگان در اینترنت در دسترس بودند، باید کاملاً فرض شود که این داده‌های ثبتی، به طور کامل یا جزئی، غیرقابل برگشت در دست مجرمان است».

اشتراک گذاری

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.