امروز:18 خرداد 1402

تعویض پاکت جاروبرقی بدون دردسر

تعویض پاکت جاروبرقی بدون دردسر و کثیف کاری : قطعا تنها نکته‌ای که باید به خاطر بسپاریم، زمان مناسب برای تعویض کیسه آشغال جاروبرقی است. وقتی که حس کردید جاروبرقی تمام آلودگی ‌ها و گرد و غبار‌های روی زمین، فرش و یا راه پله ‌ها را به صورت موثری جمع نمی‌کند و دنبال علت کم شدن مکش جاروبرقی هستید، اولین چیزی که باید بررسی کنید پاکت جاروبرقی است. قطعا پر شدن پاکت جاروبرقی ، می‌تواند مهمترین عامل در بروز عملکرد نامطلوب دستگاه شما و کند شدن مکش آن باشد.

اگر کیسه قابل استفاده مجدد باشد می‌توانید آن را تخلیه و شستشو دهید، در غیر این صورت باید کیسه نو را جایگزین کیسه قبلی کنید. کیسه‌های جاروبرقی در دو نوع دائمی و یکبار مصرف موجود هستند، در صورت استفاده از نوع دائمی آن در واقع صرفه جویی کرده‌ایم اما حقیقت این است که تخلیه آن نیز چندان راحت نیست. در صورت تمایل و جهت حفظ کیفیت جاروبرقی خود بهتر است از کیسه‌های یکبار مصرف استفاده کنید که بعد از پر شدن به سهولت آن را تعویض کنید. با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه متوجه خواهید شد که کیسه جاروبرقی شما قابل استفاده مجدد است یا نه.

مراحل تعویض کیسه جاروبرقی 

نکات زیر با دقت بخوانید و اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی خود کنید.

۱-  انتخاب  گردوغبار مناسب با دستگاه شما

۲- ماسک صورت

۳- دفترچه راهنمای دستگاه

۴- چند عدد روزنامه جهت جلوگیری از ریختن گردوغبار در محل موردنظر

۵- قبل از شروع به تعویض کیسه، اطمینان حاصل کنید که برق دستگاه به منظور جلوگیری از بروز هرگونه حادثه جدی، وصل نباشد.

۶- بسته به نوع و مدل جاروبرقی شما ممکن است کیسه جاروبرقی در بالا، وسط و یا طرفین دستگاه قرار داشته باشد. محلی که کیسه در آن قرار دارد را باز کنید. ممکن است نیاز باشد شیلنگ را نیز جدا کنید.

۷- حالا باید کیسه را بررسی کنید. در صورت پر شدن ۴\۳، باید کیسه را تعویض کنید.

۸- در این مرحله باید کیسه را با دقت و به آرامی از قاب خود بسته به مدل جاروبرقی گاها با فشار دادن یک دکمه و… از دستگاه جدا کنید. هنگام جدا کردن کیسه مراقب باشید از ریختن گردوغبار جلوگیری کنید.

۹- اکنون کیسه پر شده را مستقیما به سطل زباله انتقال دهید و کیسه نو را آماده کنید. کیسه نو را دقیقا در همان محل کیسه قبلی با دقت نصب کنید. این کار را با دقت انجام دهید در غیر این صورت با یک اشتباه غبار به موتور دستگاه نفوذ خواهد کرد.

۱۰- بعد  از این مطمئن شدید که کیسه را در جای مناسب و مطابق خلاء قرار داده‌اید تا گردوغبار به درستی جمع شود. درپوش را ببندید و اگر شیلنگ را جدا کرده‌اید دوباره وصل کنید.

۱۱- اکنون جاروبرقی را روشن کنید در صورت عادی بودن صدای آن و پر شدن کیسه از هوا به محض روشن شدن، بدانید که شما نحوه تعویض کیسه جاروبرقی را به درستی اجرا کرده‌اید.

چند نکته مهم در خرید پاکت جاروبرقی

بیشتر شما فقط به نوع پاکت جاروبرقی ، مارک و یا قیمت فکر می‌کنید اما به سایز و اندازه آن فکر نمی‌کنید. لطفا توجه داشته باشید که برای موثر بودن کیسه در جمع‌ آوری حجم زباله و گردوغبار محیط مورد نظر شما، سایز کیسه بسیار مهم است. بزرگ بودن کیسه و کوچک بودن آن می‌تواند دردسر ساز باشد.

همیشه پیش از روشن کردن جاروبرقی کیسه آن را چک کنید. اگر کیسه بیش از حد مجاز پر شده باشد منجر به سوختن موتور دستگاه می‌شود.

بسته به نوع زباله ‌ای که با جاروبرقی جمع‌آوری می‌کنید زمان تعویض کیسه متفاوت است. برای مثال اگر بعد از ریختن چوب یا گچ ‌کاری تمیز می‌کنید، ذرات ریز‌تر منافذ باز کیسه را مسدود می‌کنند و این به نوبه خود باعث کاهش چشمگیر نفوذپذیری هوا و عملکرد دستگاه می‌شود.

کیسه‌های کاغذی مقرون به صرفه ‌تر از انواع پارچه‌ای خود هستند. همچنین با محیط زیست سازگار هستند.

فروش ویژه پاکت جاروبرقی توتک در مرکز تجاری اُپال

برای خرید پاکت جاروبرقی توتک می توانید هم از طریق سایت اقدام نمایید و هم اگر ساکن شهر تهران می باشید ، میزبان شما در مرکز تجاری اپال خواهیم بود.

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانست با الگو برداری و بومی سازی تکنولوژی تولید پاکت جاروبرقی و استفاده از الیاف صد در صد بهداشتی محیطی امن و بدور از میکروبهای قابل رشد در خانه که جاروبرقی یکی از محیطهای ناامن در خانه بشمار میامد را محیا سازد و برای کلیه جارو برقی های موجود در ایران پاکت جاروبرقی هپا یا میکروفیلتری طراحی و تولید نماید و باعث جهشی در ارتقای فرهنگ استفاده از جاروبرقی و بالطبع کیسه های یکبار مصرف جارو برقی شود.

مزایای پاکت جاروبرقی توتک 

نسـوج نبافته در مقایسـه با کاغذ فیلتر که در پاکت کاغذی جـاروبـرقی اسـتفاده می شود مـزایایی دارد که باعث شـده است پاکتهای هپا در اروپا، آمریکا و سایر مناطق پیشـرفته جهـان بمـرور جایگزین پاکتهای کاغـذی گردد که تعـدادی از این مزایا به شـرح ذیل می باشد   :

1. با بکارگیـری از لایه های بکار رفته در تولید که دارای تاییدیه بهداشت و استاندارد از شرکت های سازنده می باشندو در اتاق های عمل نیز استفاده می گردد و به صـورت 5 لایه بوده و باعث می گردد ذرات معلق، گرد و غبار و سـایر آلـودگی ها از پاکت های  توتک عبـور نکرده و از گردش این ذرات که باعـث ایجاد بیمـاری و حساسیت های گوناگون میگردد در منزل و محـل کار جلوگـیری نماید و محیطـی مناسـب برای شـما و فرزندانتان فراهم می نماید .

2. بعلـت اینکـه در اتصـال لایه هـای مخـتلف برخـلاف سـایر پاکتـهای کاغـذی از هیچگونه چسـبی استفاده نمی شـود ( با استفاده از سیسـتمروز دنیا لمینت می‌شود) منافذ فیلـتر براحتی مسـدود نگردیده و در حجم ثابت در مقایسه با پاکتهای کاغذی امکان جذب گرد و غبار بیشتری را داشته و در نتیجه تعـداد مصـرف پاکت توتک نسـبت به کاغذی کاهش میابد. و همچنین بدلیل عدم ایجاد مقاومت نابرابر امکان پاره شدن این پاکت ها در دستگاه جاروبرقی منتفی گردیده و از نفوذ آلودگی به داخل دستگاه و صدمه به آن جلوگیری می نماید.

3. استفاده از سیستم پیشرفته در لمینت لایه های پاکت توتک باعث می شود در هنگام بکارگیری فشار کمتری به موتور جاروبرقـی وارد گردد وطـول عمـر جاروبرقی افزایش یابد.متأسفانه بدلیل عدم لمینت در تعداد زیادی از پاکتهـای وارداتی صدمات فراوانی به جاروبرقی ها وارد میگردد.

4. تکنولوژی ساخت اینگونه مواد به نحوی است که بدلیل وجود منافذ بیشتر و بسیار کوچک در لایه های مختلف باعث کاهش صدای موتور وافزایش قدرت مکش جاروبرقی می گردد و ضمن ثابت نگه داشتن قدرت مکش در تمام طول مدت استفاده از پاکت، باعث کاهش مصرف انرژی نیز می گردد به طوری که در حالت عادی اگر با قدرت 2000 وات جاروبـرقی مورد استفاده قرار می گیـرد، در زمـان استفاده از پاکت جاروبرقی توتـک می توانید از قدرت 1600 وات استفاده نمائید.

اشتراک گذاری

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.