امروز:5 اردیبهشت 1403

امکان تماس رایگان برای کاربران بیسفون محدود شد

اپلیکیشن پیام‌رسان ایرانی بیسفون که از آغاز ماه گذشته امکان تماس رایگان برای کاربرانش را مهیا کرده بود اکنون با اصرار های اپراتورهای تلفن همراه و دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این امکان را محدود کرد . تیم مدیریت اپلیکیشن بیسفون ادعا کرد سرویس‌ تماس رایگان داخلی به دلیل فشار از سوی سایراپراتورها محدود خواهد شد .

امکان تماس رایگان کاربران پیام‌رسان ایرانی بیسفون به گونه ای بود که کاربران می توانستند با استفاده از این سرویس، با شماره همراه اول، ایرانسل یا رایتل خود، با مشترکان سایر اپراتورهای تلفن ثابت یا همراه ایران از طریق شماره خود به طور رایگان تماس صوتی برقرار کنند. قابلیتی که در برنامه‌های اسکایپ ، وایبر و دیگر اپلیکیشن‌های مشابه در خارج از کشور غیر رایگان است.

بیسفون در اعلامیه‌ای کوتاه در در کانال خود اعلام کرد:

«با تشکر از استقبال شما از سرویس تماس خارج از شبکه بیسفون، به اطلاع می‌رسانیم که این سرویس فقط برای برقراری تماس‌های بین‌المللی ارائه شده و امکان تماس از کد یک کشور با کد همان کشور امکانپذیر نیست. با عرض پوزش بابت محدودیت پیش آمده، جهت شفاف سازی افکار عمومی به اطلاع می‌رساند محدودسازی تماس رایگان داخل کشور پیرو فشار اپراتورهای موبایل و دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام شده است.»

Web Developer and Design