امروز:4 مرداد 1403

یوتیوب ابزار “پاک کردن آهنگ” خود را ارتقا می دهد تا فقط موسیقی دارای حق کپی رایت را حذف کند

یوتیوب در تلاش است تا حذف آهنگ ها را از ویدیوهای خود و رفع ادعاهای حق نسخه برداری برای سازندگانش آسان کند. در ویدیوی جدید Creator Insider، این وب سایت اعلام کرده است که ابزار ارتقا یافته «پاک کردن آهنگ» را منتشر کرده است که قابلیت حذف موسیقی از بخش های ویدیو را بدون حذف سایر صداها، مانند مکالمات، دارد.

وقتی سازندگان برای موسیقی ادعای حق نسخه‌برداری دریافت می‌کنند، YouTube به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بخش آسیب‌دیده را حذف کنند یا آهنگی را با آهنگ تأییدشده در کتابخانه صوتی خود جایگزین کنند. سازندگان تا زمانی که این ادعا را برطرف نکنند، نمی‌توانند از آن ویدیوی خاص کسب درآمد کنند. این وب سایت مدتی است که ابزار “پاک کردن آهنگ” خود را آزمایش کرده است، اما در ویدیو، شرکت می گوید که آنقدر که می خواست دقیق نبوده است. برای حل این مشکل، ابزار را دوباره طراحی کرد به طوری که اکنون از یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی دقیق و حذف موسیقی دارای حق چاپ از ویدیوها استفاده می کند.

با این حال، یوتیوب اعتراف می کند که این ابزار ممکن است همیشه کار نکند. اگر حذف آهنگ مخصوصاً سخت باشد، احتمالاً به دلیل کیفیت صدا یا وجود صداهای دیگر در حین پخش، سازندگان ممکن است مجبور شوند به گزینه های دیگری متوسل شوند. سازندگان علاوه بر اینکه می‌توانند بخش توهین‌آمیز را کوتاه کنند یا آهنگ آن را جایگزین کنند، می‌توانند آن قسمت از ویدیوی خود را از طریق ابزار پاک کردن جدید بی‌صدا کنند.

ابزار پاک کردن آهنگ ارتقا یافته وب سایت در هفته های آینده در YouTube Studio در دسترس خواهد بود.

اشتراک گذاری