امروز:5 تیر 1403

Google Fiber برنامه های اینترنت 5 گیگابیت بر ثانیه و 8 گیگابیت بر ثانیه را در اوایل سال 2023 ارائه خواهد کرد

احیای ناگهانی Google Fiber شامل افزایش چشمگیر سرعت اینترنت خواهد بود. گوگل فاش کرده است که در اوایل سال 2023 برنامه های 5 گیگابیت بر ثانیه و 8 گیگابیت بر ثانیه را با نرخ های ماهیانه 125 و 150 دلار ارائه خواهد کرد. هر دو سطح شامل نرخ های آپلود و دانلود متقارن، روتر WiFi 6 و حداکثر دو توسعه دهنده شبکه مش هستند. به گفته این شرکت، ارتقاها باید به انتقال گسترده فایل ها کمک کنند و در عین حال تاخیر و لرزش را به حداقل برسانند.

مشتریان کنونی، به ویژه در کانزاس سیتی، یوتا و وست د موین، در صورت ثبت نام برای تبدیل شدن به “آزمایش کنندگان مورد اعتماد”، می توانند برنامه های سریعتر را در ماه نوامبر امتحان کنند. اگر واجد شرایط هستید، Google از شما می‌پرسد که چگونه انتظار دارید از پهنای باند اضافی استفاده کنید.

این یک جهش بزرگ نسبت به بهترین سرویس قبلی 2 گیگابیت بر ثانیه است که گوگل در سال 2020 معرفی کرد، و اگر گیمر هستید یا در رایانش ابری پیشرفت می کنید، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر دانلود 150 گیگابایتی Microsoft Flight Simulator 11 دقیقه با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه طول بکشد، طرح 8 گیگابیت در ثانیه می تواند این انتظار را در شرایط ایده آل به کمتر از سه دقیقه کاهش دهد. مطمئناً باعث می شود که برنامه های معمولی اینترنت کابلی گران به نظر برسند. به عنوان مثال، Comcast در حال حاضر سرویس 6 گیگابیت بر ثانیه را در برخی مناطق ارائه می دهد، اما هزینه آن 300 دلار در ماه بر اساس قرارداد است و هنوز شامل آپلود متقارن نمی شود.

در هر صورت، طرح های جدید بیانگر قصد هستند. در کنار اولین گسترش شبکه در پنج سال گذشته، سرعت های ارتقا یافته نشان می دهد که گوگل در حال بازگشت به ریشه های فیبر است. یعنی هم انتظارات برای دسترسی سریع به اینترنت را افزایش می‌دهد و هم (تا حدی) رقابت بین ارائه‌دهندگان فعلی را تحریک می‌کند. البته این می‌تواند به گوگل کمک کند تا خدمات دیگر خود را ارائه کند، اما ممکن است برایتان مهم نباشد که به مخابرات انگیزه بیشتری بدهد تا «10G» و ارتقاهای مشابه را زودتر از آنچه در غیر این صورت انجام می‌دهند، عرضه کنند.

اشتراک گذاری