امروز:9 تیر 1401

FBI هشدار داد که کلاهبرداری رمزارز در لینکدین یک “تهدید مهم” است

اگر تمایل دارید در لینکدین با افرادی که نمی‌شناسید صحبت کنید، ممکن است بخواهید بیشتر مراقب باشید. بر اساس گزارش CNBC، این شرکت به افزایش اخیر کلاهبرداری در پلتفرم خود اذعان کرده است و این بار این کلاهبرداری ها شامل متقاعد کردن کاربران برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. شان راگان، مامور ویژه FBI مسئول دفاتر میدانی سانفرانسیسکو و ساکرامنتو در کالیفرنیا، که با این رسانه صحبت کرد، این یک “تهدید مهم” تلقی شد.

سی‌ان‌بی‌سی گفت که این طرح‌ها معمولاً با شخصی شروع می‌شود که تظاهر به حرفه‌ای بودن کرده و با کاربران لینکدین تماس گرفته است. آنها در گفتگوهای کوچک شرکت می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تا از طریق سرمایه‌گذاری‌های کریپتو درآمد کسب کنند. اول، آنها به اهداف خود می‌گویند که به یک پلتفرم سرمایه‌گذاری واقعی کریپتو مراجعه کنند، اما «پس از جلب اعتماد آنها طی چندین ماه، به آنها می‌گوید که سرمایه‌گذاری را به سایتی که توسط کلاهبردار کنترل می‌شود منتقل کنند». پس از آن، پول “از حساب تخلیه می شود.”

طبق گفته قربانیانی که CNBC با آنها مصاحبه کرده است، این واقعیت که آنها به LinkedIn به عنوان یک پلتفرم برای شبکه سازی اعتماد کرده اند، به پیشنهادهای سرمایه گذاری اعتبار بخشیده است.

راگان به CNBC گفت که «اف‌بی‌آی شاهد افزایش در این کلاهبرداری سرمایه‌گذاری خاص بوده است»، که به گفته این رسانه، «با کلاهبرداری طولانی‌مدت متفاوت است که در آن مجرم وانمود می‌کند که علاقه‌ای عاشقانه به موضوع نشان می‌دهد تا آنها را متقاعد کند که از آن جدا شوند. پول آنها.”
تصویری از صفحه گزارش کلاهبرداری در وب سایت LinkedIn.Linkedin

در بیانیه ای که دیروز منتشر شد، لینکدین کاربران را تشویق کرد تا پروفایل های مشکوک را گزارش کنند. اسکار رودریگز، مدیر اعتماد، حریم خصوصی و حقوق صاحبان سهام شرکت به CNBC گفت: “تلاش برای تشخیص اینکه چه چیزی جعلی است و چه چیزی جعلی نیست، فوق العاده دشوار است.”

مقاله لینکدین از کاربران می‌خواهد «فقط با افرادی که می‌شناسید و به آنها اعتماد دارید ارتباط برقرار کنند» و «مواظب باشید… افرادی که از شما پول می‌خواهند که شما شخصاً آنها را نمی‌شناسید». این شرکت افزود: «این می‌تواند شامل افرادی باشد که از شما می‌خواهند برای دریافت وام، جایزه یا سایر برنده‌ها، پول، ارز دیجیتال یا کارت‌های هدیه بفرستید».

همچنین «آگهی‌های شغلی که خیلی خوب به نظر می‌رسند برای واقعی بودن یا از شما می‌خواهند هر چیزی را از قبل پرداخت کنید» و «پیام‌ها یا حرکات عاشقانه که در پلتفرم ما مناسب نیستند» را به‌عنوان نشانه‌هایی از تلاش‌های احتمالی برای کلاهبرداری فهرست می‌کند.

این شرکت به طور کامل به کاربران خود که حساب‌های مشکوک را گزارش می‌کنند، تکیه نمی‌کند، زیرا تنها دفاع خود در برابر کلاهبرداران در پلتفرم خود است. رودریگز در بیانیه ای نوشت: «در حالی که دفاع ما اکثریت قریب به اتفاق فعالیت های توهین آمیز را به خود اختصاص می دهد، اعضای ما همچنین می توانند به حفظ امنیت، قابل اعتماد و حرفه ای لینکدین کمک کنند. LinkedIn همچنین گزارش داد که “96٪ از حساب های جعلی شناسایی شده و 99.1٪ از هرزنامه ها و کلاهبرداری ها توسط سیستم های دفاعی خودکار ما شناسایی و حذف می شوند.”

اشتراک گذاری

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.