امروز:1 تیر 1403

گوگل در حال آزمایش راهی برای شروع پخش بازی ها در نتایج جستجو است

یکی از مواردی که به تقویت پذیرش بازی های ابری کمک می کند این است که راه اندازی یک بازی را تا حد امکان آسان می کند. برای این منظور، گوگل در حال آزمایش راهی برای شروع بازی با یک کلیک از نتایج جستجو است، حتی اگر در پلتفرم Stadia خود این شرکت نباشد.

این آزمایش که توسط Bryant Chappel از The Nerf Report مشاهده شد، نه تنها به مردم امکان می‌دهد مستقیماً یک بازی را در Stadia راه‌اندازی کنند، بلکه با Xbox Cloud Gaming، NVIDIA GeForce Now و Amazon Luna نیز کار می‌کند. اگر در آزمون ثبت نام کرده باشید و بازی را در یکی از آن پلتفرم ها (مانند Destiny 2 یا Halo Infinite) جستجو کنید، ممکن است دکمه Play را در پانل اطلاعات مشاهده کنید. با کلیک بر روی آن یا بازی راه اندازی می شود یا شما را به صفحه فرود در پلت فرم پخش مربوطه می برد.

Verge و 9to5 گوگل نیز این ویژگی را در عمل دیدند. دومی خاطرنشان کرد که نتایج جستجو می‌تواند نشان دهد که یک بازی آزمایشی زمان‌بندی‌شده در Stadia دارد یا به صورت رایگان یا به عنوان بخشی از یک اشتراک ممتاز در دسترس است.

دیدن این که گوگل چنین عملکردی را آزمایش می کند، چندان تعجب آور نیست. برای چندین سال، به مردم نشان داده است که در چه مکان هایی می توانند فیلم ها و برنامه های تلویزیونی را در نتایج جستجو پخش کنند. به عنوان مثال، اگر اشتراک نتفلیکس دارید و Stranger Things را در گوگل جستجو می کنید، می توانید با یک کلیک شروع به تماشای نمایش کنید.

با نگاهی به گذشته، کمی عجیب است که گوگل این ویژگی را برای Stadia به منظور تبلیغ سرویس بازی ابری خود ارائه نکرده است. از سوی دیگر، فروشگاه Stadia به مدت یک سال و نیم عملکرد جستجو نداشت، که شواهد بیشتری نشان می‌دهد که این پلتفرم دقیقاً یکی از بالاترین اولویت‌های گوگل نیست. با این حال، Stadia خاموش نمی شود و گوگل به آرامی ویژگی های بیشتری را به آن اضافه می کند.

اشتراک گذاری