امروز:26 خرداد 1403

اموزش whatsapp:به عبارتی واتس اپ (بخش 1:نصب)

در دنیای امروز نرم افزار های ارتباطی گوشی های همراه بیداد می کند.کاربری ساده ازتیاط اسان مجانی بودن و… از مزایای ان هاست.درجه بندی این نرم افزار ها کار سختی است زیرا تقرییا امکانات مشابه است.در گذشته ما اموزش وایبر را قرار دادیم.اما امروز قصد اموزش نرم افزار محبوب دیگری به نام Whatsapp  را داریم.این نرم افزار نسبت به وایبر یک مزیت اشکار دارد و ان این که اگر شما گوشی خود را عوض کنید و دوباره برنامه را نصب کنید تمام پیام های شماره تلفن شما دوباره اورده می شود در صورتی که وایبر همچین قابلیتی را ندارد.یک توضیح دیگر این که شما بعد از یک سال استفاده از ان باید بابت استفاده از ان پول پرداخت کنید.که دوباره وایبر را پیشتاز می کند.

شروع نصب

1- نرم افزار واتس اپ  را دانلود کرده و سپس آن را در گوشی خود نصب کنید

2-  نرم افزار واتس اپ را باز کرده و با قبول ” شرایط و ضوابط ” واتس اپ تحت عنوان Terms Of Service به صفحه بعد بروید

3- در این مرحله باید شماره موبایل شما توسط واتس اپ تایید شود ، بدین منظور لازم است اینگونه عمل کنید :

فعال سازی : 

– در باکس سمت چپ، کد کشور را وارد کنید ( برای ایران : 98 )

اموزش whatsapp

 – در باکس سمت راست ، شماره تلفن همراه خود را بدون صفر اول وارد کنید

 اموزش whatsapp

– مطمئن شوید که گوشی شما به اینترنت متصل است . یا از طریق WiFi ( وایرلس ) و یا اینترنت سیم کارت .

 – حالا منتظر باشید که یک sms حاوی یک کد فعالسازی از طرف WhatsApp برای شما بیاید . که باید آن را در واتس اپ وارد کنید ( البته در بعضی گوشی ها به طور اتوماتیک sms دریافت شده و به مرحله بعد می رود ) .  بسته به نوع اپراتور سیم کارت شما ( ایرانسل ، همراه اول ، تالیا یا رایتل ) ممکن است تا 10 دقیقه طول بکشد . لطفا صبور باشید

 – اگر تایمر 10 دقیقه ای واتس اپ تمام شد و عملیات فعالسازی ناموفق بود ، می توانید از گزینه “دریافت تماس ” ( Recieve a phone Call ) استفاده کنید . پس از آن واتس اپ با شما تماس میگیرد و کد فعالسازی را برای شما می خواند.(البته به زبان انگلیسی که  به رلحتب قابل تشخیص است.)

اموزش whatsapp

5- در بخش بعد نام خود را وارد کنید که این نام شما در Notification کاربر های گوشی های دیگر وقتی شما پیامی برای آنها می فرستید نمایش داده می شود . برای تغییر این نام هم می توانید به این مسیر بروید :

Menu > Settings > Profile > Name

 

اگر شما اکانتی با همین شماره در واتس اپ داشته اید  از شما پرسیده می شود که ایا می خواهید پیام هایتان بازگردانده شود که شما در صورت نیاز گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سوالات و نظرات خود را با اریامونز در میان بگذارید.