امروز:10 مهر 1402

10 نکته برای بهتر بازی کردن Tomb Raider

10 نکته برای بهتر بازی کردن Tomb Raider

با سلام به شما دوستان عزیز بازی Tomb Raider چند ماهی می شود که عرضه شده و حال در این مطلب می خواهیم به 10 نکته ی کلیدی برای بهتر بازی کردن و زنده ماندن در این بازی بپردازیم:

 از غریزه زنده ماندن استفاده کنید

بهترین وسیله ای که در اختیارتان قرار دارد ، غریزه زنده ماندن است که می تواند به بررسی محیط بپردازد و به عنوان قدرتی بی نهایت بهتر است از آن برای بررسی محیط اطرافتان استفاده کنید. اگر در حال راه رفتن یا در زیر آب باشید این کار ممکن است یک ثانیه طول بکشد اما اگر ایستاده باشید می توانید بهتر و بیشتر محیط اطرفتان را از نظر بگذرانید.

غریزه شما ، حیوانات را به رنگ زرد و دشمنان را به رنگ قرمز به شما نشان خواهد داد که برای شناسایی اهداف از راه دور مفید است و این که برای جلو رفتن چه کاری را انجام دهید. بعد از شکار یا نبرد ، جسد حیوانات یا دشمنان به صورت درخشان مشخص خواهد بود که به معنی این است که یا پوستشان را نکنده اید و یا بدنشان را برای پیدا کردن چیزهای به درد بخور نگشته اید. پس از این قابلیت استفاده کنید و قبل از ترک محیط ، همه آن ها را بررسی نمایید.

این قدرت همچنین مناطقی را به شما نشان می دهد که وقتی وسیله درست را در اختیار داشته باشید می توانید در آن منطقه کاری خاص انجام دهید ، مثلاً می توانید از دیوار بالا بروید وقتی که وسایل بالا رفتن از دیوار را داشته باشید. این گونه می توانید به مکان های بلندتر نیز بروید. این قابلیت همچنین می تواند در تونل های تاریک و غارها برای نشان دادن راه مورد استفاده قرار گیرد و از هرگونه حرکت غیر قابل پیش بینی دشمن مانند حمله ناگهانی جلوگیری نماید.

 ابتدا مهارت های درست را ارتقا دهید

لارا در مجموع ۲۴ مهارت دارد که می تواند با به دست آوردن تجربه آن ها را باز کرد. covering Hunting , Brawling و plain old Surviving از آن جمله اند و همچنین هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند که به شما در سرعت بخشیدن به پیشرفتتان کمک می کنند اگر مهارت های درست را در اولویت ارتقا دادن قرار دهید.

ابتدا مهارت Survivalist را ارتقا دهید که به شما تجربه اضافی برای جستجوی اجساد حیوانات و همچنین مخازن غذا می دهد. در ادامه Advanced Salvaging و Bone Collector را ارتقا دهید که به شما منابع اضافی از حیوانات و جعبه ها پاداش می دهد. این موارد سرعت به دست آوردن تجربه شما را افزایش می دهند و در ادامه کارتان را راحت تر خواهند کرد و به شما دسترسی سریعتری به مهارت های بیشتر و تجهیزاتتان را می دهد.

برای به دست آوردن حداکثر استفاده از ارتقای مهارت هایتان بهتر است به محض به دست آوردن مقدار کافی تجربه آن ها را باز کنید. وقتی که +۱ Skill Point روی صفحه نمایشتان ظاهر شد می توانید این کار را انجام دهید.

در هر مبارزه ای پیروز شوید

وقتی که دشمنان نزدیک هستند ، لارا به صورت خم شده و نشسته حرکت می کند و در این حالت می توانید به صورت اتوماتیک کاورگیری کنید ، فقط کافیست به اشیا نزدیک شوید به همین سادگی. هدف گیری به شما کمک می کند که اهدافتان را مشخص کنید. بعد از شلیک ، دکمه هدف گیری را رها کنید تا به حالت کاورگیری باز گردید. هنگام حرکت بین کاورهای مختلف با استفاده از کلیدهای مربوطه استفاده کنید تا سریعاً به کاور دیگری برسید تا آسیب های وارده به حداقل برسند.

وقتی که دشمنان را هدف می گیرید همیشه سعی کنید آن ها را هدشات نمایید چون این کار باعث می شود با یک ضربه کارشان تمام شود. در ادامه بازی با دشمنان زره پوش روبرو می شوید که تیر و گلوله بر آن ها تأثیری ندارد. مجدداً نیز به سراغ هدشات کردنشان بروید تا کلاه خودشان را انداخته و سپس آن ها را بکشید. در بعضی مناطق چراغ های جستجو روی صورت شما می افتند که هم باعث می شوند شناسایی شوید و هم دید شما را مختل می کنند. می توانید با شلیک کردن آن ها را از بین ببرید و این کار را نیز باید در اولویت قرار دهید.

اگر حریفتان بیش از حد به شما نزدیک شده بود از ضربات نزدیک استفاده کنید. وقتی که قلق نبردها دستتان آمد بهتر است از ارتقای مهارت Brawler استفاده کنید برای جاخالی دادن از ضد حملات چون این ها سریع ترین و کارامدترین راه ها برای مقابله با دشمنان است.

وقتی که همه دشمنان نابود شوند ، لارا از حالت جنگی خود خارج می شود و به حالت معمولی باز می گردد. این موضوع نشان می دهد که تهدید از بین رفته و می توانید با امنیت و آرامش خاطر منطقه را جستجو کنید.

دزدکی و آرام حرکت کنید

اگرچه لارا به خوبی مجهز است تا در موقعیت های جنگی قرار گیرد ، سریعتر و بهتر است که هر جای ممکن از مخفی بودن استفاده کنید. اگر بتوانید بدون دیده شدن به دشمنان نزدیک شوید می توانید مخفیانه آن ها را از پای درآورید. اگر نمی توانید به اندازه کافی برای کشتن نزدیک شوید ، تیر و کمان بهترین وسیله خواهد بود تا دشمنان را بی سر و صدا از راه دور از بین ببرید. اگر شلیک را نگه دارید و سپس رها کنید ، قدرت آن برای یک هدشات مرگبار بیشتر می شود اما اگر دشمن ناگهان حرکت کرد می توانید دکمه هدف گیری را رها کنید تا تیری پرتاب نشود. برای شناسایی نشدن بهتر است دشمنان را از پرتگاه ها به پایین بیندازید اما مطمئن شوید که کسی آن ها را نمی بیند. وقتی که مخفیانه به دشمن نزدیک می شوید ، چندین ثانیه قبل از این که دشمن واکنش نشان دهد زمان دارید. پس اگر دو نفر نزدیک هم باشند ، می توانید ابتدا اولی را از بین برده و بلافاصله دومی را نیز از بین ببرید قبل از این که بتوانند زنگ خطر را به صدا در آورند.

هر چیزی که قابل جمع آوری است را پیدا کنید

در طول بازی چیزهای زیادی وجود دارد از جمله اسناد ، GPS و موارد دیگری که قابل جمع آوری هستند و می توانید هر زمان ، مکان آن ها را از روی نقشه پیدا کنید. بهترین راه برای پیدا کردنشان استفاده از مهارت Orienteering است که موارد قابل جمع آوری را به وسیله Survival Instincts (غریزه بقا) نشان می دهد. این مهارت همچنین مکان آن ها را پس از شناسایی بر روی نقشه شما ثبت می کند. پس هر منطقه را با دقت بگردید تا تمام آن ها را پیدا کنید.

موارد قابل جمع آوری در نقشه با علامت ? ، نشانه گذاری شده اند تا وقتی که آن ها را بردارید. اگر با علامت سیاه نشان داده می شدند بدانید که فعلاً مانعی برای دسترسی به آن ها وجود دارد و باید بعداً باز گردید تا آن ها را بردارید. برای سادگی کار در شناسایی مکان این اشیاء قابل جمع آوری ، آن ها را روی نقشه تان علامت گذاری کنید ، با انتخاب Toggle Local Waypoint ، و سپس خارج شوید از محیط نقشه و Survival Instincts را فعال نمایید تا یک نشانگر آبی ، شما را به سمت آن هدایت کند.

راه دیگر برای پیدا کردن این اشیاء قابل جمع آوری به وسیله پیدا کردن نقشه های گنج است که بعضی از آن ها به عنوان پاداش برای کامل کردن مأموریت در مقبره های انتخابی و بقیه به عنوان موارد قابل جمع آوری در مناطق دیگر هستند.

نقشه های گنج را در مکان های زیر می توانید پیدا کنید:

 • Coastal Forest (Complete map) – On a platform up a tree northeast of the Forest Ruins base camp
 • Mountain Temple (Complete map) – Under a waterfall just west of the Mountain Temple base camp
 • Mountain Village (Relic map) – Tomb of the Unworthy reward
 • Mountain Village (GPS map) – Tomb of Ascension reward
 • Mountain Base/Base Exterior (Complete map) – Down the zip line directly above the Radio Tower base camp
 • Shanty Town (Relic map) – Well of Tears reward
 • Shanty Town (GPS map) – Hall of Judgment reward
 • Geothermal Caverns (Complete map) – On a raised platform just north of the Catacombs base camp
 • Summit Forest (Relic map) – Stormguard Sanctum reward
 • Shipwreck Beach (Relic map) – The Flooded Vault reward
 • Shipwreck Beach (GPS map) – Temple of the Handmaidens reward
 • Cliffside Bunker (Complete map) – Next to a sealed bunker entrance on your right after exiting the main bunker
 • Research Base (Complete map) – In the corridor after beating the lift puzzle
 • Chasm Shrine (Complete map) – On a raised platform above the winch puzzle

باید بدانید که بعضی از این اشیاء قابل جمع آوری در Cliffside Bunker ، در جنوب جزیره قرار دارند که هیچ کمپی برای fast travel وجود ندارد و وقتی که بازی را کامل تمام کنید ، فقط از طریق Shipwreck Beach می توانید به آن جا دسترسی داشته باشید.

 

اشیا را بررسی کنید تا رازهای درونیشان را بفهمید

وقتی که شیئی پیدا می کنید می توانید آن ها را بچرخانید از صفحه ای که ظاهر می شود یا از منوی مربوطه اگر چه که این کار فقط روی بعضی از این اشیا تأثیر مثبتی ندارد ولی بقیه آن ها رازهای مخفی و سرگرم کننده ای را بعد از یک بازرسی از نزدیک ، نمایان می کنند.

اشیایی که قابل بررسی هستند با دوربین نشانه گذاری شده اند و وقتی که آن ها را بچرخانید ، از طریق دسته بازی و لرزش قویتر آن متوجه می شوید که به محل راز مخفی نزدیک شده اید. بدین صورت شما هم تجربه اضافی و هم اطلاعات بیشتر در مورد آن قطعه به دست می آورید که شاید بعضی از آن ها ، آن گونه که به نظر می آیند ، نباشند.

از مناطق مختلف با امنیت عبور کنید

عبور از هر منطقه ، بسیاری از ریسک های خاص خودش را دارد ، پس آماده باشید باشید تا از سر خوردن و افتادن و مردن بد موقع جلوگیری نمایید. لارا می تواند پرش های بلندی انجام دهد اما همیشه آماده زدن دکمه باشید اگر وقتی که بعد از پرش ، نتوانستید به درستی فرود بیایید و در آستانه سقوط قرار گرفتید. همچنین وقتی که در هوا هستید ، درجه ای مربوط به حرکت دارید که می توانید با آن لارا را به مناطق مناسب برای فرود هدایت کنید.

افتادن از ارتفاع های بلند اغلب منجر به مرگ شما می شود اگر چه رودخانه ها و دریاچه ها زیاد عمیق نیستند. به هر حال شما می توانید فواصل دور را که به طور معمول رسیدن به آن ها آن هم زنده غیر ممکن است را با چتر طی کنید که می تواند فرود شما را از مناطق بلند تسریع کند.

به هنگام اکتشاف ، محدودیت های خود را بشناسید

وقتی که در بازی پیشرفت می کنید ، تجهیزات اضافی جدیدی باز می کنید که به شما اجازه می دهند به مناطق جدید دسترسی داشته باشید. این تجهیزات با وسایل بالا رفتن شروع می شوند و با تیر و طناب که از آن برای جا به جایی استفاده می شود ، مواد منفجره و موارد بیشتری ادامه می یابد. به هر حال نکته حائز اهمیت این است که ممکن است در طول داستان به مناطقی وارد شوید که لوازم لازم برای جستجوی کامل منطقه را ندارید.

از کمپ ها برای fast travel استفاده کنید و به مناطق قبلی باز گردید. بنابراین به یاد داشته باشید اگر وارد نزاعی برای رسیدن به منطقه ای خاص  شدید و نمی توانید راهی برای رسیدن به آن بیابید ، به این معنی است که هنوز وسایل لازم برای رسیدن به آن جا را در اختیار ندارید. پس به جای سرزنش خود بهتر است داستان را ادامه دهید و بعداً به آن مناطق باز گردید و به جستجو بپردازید.

تجهیزاتتان را ارتقا دهید

برای ارتقای تجهیزاتتان باید جعبه ها و جسد حیوانات و دشمنان را بررسی نمایید تا چیزهای به درد بخور را پیدا و از آن ها برای ارتقا استفاده نمایید. در کمپ می توانید تجهیزاتتان را ارتقا دهید. ابتدا کمانتان را ارتقا دهید چون هم در نبردها به کار می رود و هم در کشتن های مخفیانه. سپس بر روی ارتقای اسلحه تمرکز کنید وقتی که باز شد چون به شما قدرت آتش جدی تری را برای مبارزات بعدی می دهد.

برای ارتقای هر سلاحی فراتر از حد معمول ، شما باید قسمت مربوط به ارتقاهای بعدی را برای آن پیدا کنید. این قسمت ها به صورت تصادفی در جعبه های مختلف و یا جسد دشمنان یافت می شوند. پس مطمئن شوید که تا حد امکان بیشتر این موارد را در طول بازیتان بررسی کنید. جعبه هایی نیز وجود دارند که باید آن ها را از موانعی که گرفتار شده اند مانند تورها ، به وسیله آتش آزاد کنید که البته این کار در صورت باز کردن قابلیت تیر آتشین ساده تر می شود.

چالش های که پیش رویتان قرار دارد مثل نبرد و شکار را کامل کنید

مواردی هستند که با کامل کردن چالش های پیش رو در مبارزات و شکارها به دست می آیند. چالش هایی مثل کشتن و پوست کندن ۱۰ حیوان بزرگ و یا انداختن ۵ نفر از دشمنان از لبه پرتگاه آن هم بوسیله طناب. اگرچه راحت تر است که این چالش ها را در طول روند گیمپلی خود انجام دهید ، هنوز هم این امکان وجود دارد که بعد از پایان بازی نیز بتوانید آن ها را انجام دهید.

بهترین مکان برای پیدا کردن حیواناتی که می خواهید ، Summit Forest است که در آن جا هر سه نوع حیوان اعم از کوچک ، بزرگ و پرنده یافت می شود و قابل شکار شدن در آن می باشند. دشمنان همچنان در Mountain Village , Shantytown و Shipwreck Beach حضور خواهند داشت. پس می توانید به آن مناطق سفر کنید تا هر تعداد دشمنی که می خواهید را از بین ببرید.