امروز:6 تیر 1403

20درصد جمعیت جهان از مایکروسافت آفیس استفاده می‌کنند

دو روزی که گذشتند بدون شک ازآن مایکروسافت بودند و ردموندی‌ها در کنفرانس توسعه دهندگان موسوم به Build 2015 دارد تاریخ را رقم می‌زند. پس از ویندوز 10 و هولولنز و … ساتیا نادلا در جریان رویداد امروز با لاگین کردن در نرم‌افزار اکسل 2016 اعلام کرد که ما قصد داریم تا از یک پلت‌فرم فراتر رویم و گراف‌های غنی‌تری از اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهیم.

بدون شک مجموعه آفیس 2016 یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهایی است که بسیاری از علاقه‌مندان شرکت مایکروسافت و حتی سایر پلت‌فرم‌ها در انتظار عرضه آن هستند.

ساتیا نادلا بعد از نشان دادن اکسل 2016، بلافاصله نسخه‌ای از آفیس 2016 را بر روی آیپد نمایش داد، تا خیال همه از بابت پشتیبانی از آفیس در محصولات ساخت اپل راحت شود.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت به شدت در تلاش است تا نقش افزونه‌ها را در آفیس پر رنگ‌تر از قبل کند. افزونه‌های آفیس بر روی پلت‌فرم وب، ویندوز و iOS قابل نصب هستند. مایکروسافت نسخه‌ای از اوت‌لوک را در این رویداد به نمایش گذاشت که افزونه لینکداین بر روی آن نصب شده است. آفیس از سال‌ها قبل قابلیت نصب افزونه‌ها را داشته است اما به نظر می‌رسد حالا مایکروسافت افزونه‌ها را یکپارچه کرده تا در پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا باشند.

آفیس بدون شک یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای تاریخ رایانه است و نادلا نیز با اعلام این که در حال حاضر 1.5 میلیارد نفر در سراسر دنیا از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند مهر تأییدی بر این امر می‌زند.

سخت بر این اعتقادم که امپراطوری بعدی جهان را گوگل بنا خواهد نهاد و من علاقه‌مندم تاریخ شکل گرفتن این امپراطوری را مکتوب کنم.