مونز استریم
MoonsStream
مونزاپ
MoonsApp
خانه » تازه های تکنولوژی » انتخاب همزمان چند فایل

انتخاب همزمان چند فایل

انتخاب همزمان چند فایل انتخاب همزمان چند فایل

 

برای انتخاب همزمان چند فایل روش های مختلفی وجود دارد. اما ما در اینجا به معرفی روش جدیدی که مایکروسافت به همراه ویندوز 7 ارائه داده می پردازیم.

وارد درایو یا پوشه ای که می خواهید فایل های درون آن را انتخاب کنبد شوید و از منوی بالایی بر روی گزینه ی Organize کلیک کنید و سپس از نوار باز شده گزینه ی Folder and search options را انتخاب کنید . با اینکار پنجره جدیدی با عنوان Folder Optionsباز می شود .

به تب View بروید و در بخش تنظیمات پیشرفته ( Advanced setting )  گزینه ی Use check boxes to select items را انتخاب یا تیک دار کنید و بر روی گزینه OK کلیک کنید .(این گزینه در تصویر زیر با نوار قرمز رنگ برای شما مشخص شده )،

انتخاب همزمان چند فایل در ویندوز اکسپلورر

 

اگر تنظیمات نمایش در حالت Thumbnails باشه باید جعبه خالی تیک را در کنار هر فایل مشاهده کنید . اگر هم تنظیمات نمایش در حالت لیست باشه ، با قرار گرفتن  ماوس روی هر فایل ، در کنارش یک جعبه خالی برای تیک زدن مشاهده خواهید کرد ، دقیقا مثل تصویر زیر :

انتخاب همزمان چند فایل در ویندوز اکسپلورر با تیک مارک

خوب حالا هر فایلی را که بخواهید با روشن کردن تیک کنارش انتخاب میکنید، اگر هم اشتباه کلیک کنید اتفاقی نمیافتد و بقیه فایلها از حالت انتخاب خارج نمی شوند .

منبع:

دیدگاه شما