امروز:3 مهر 1402

ایفون 6 در نسخه 5.5 اینچی دارای سخت افزار بهتری نسبت به 4.7 اینچش است

همانطور که در گذشته گفته شد ایفون دو مدل از ایفون 6 خود را روانه ی بازار می کند که در دو نوع 5.5 اینچ و 4.7 اینچ است.انچه که در گذشته در باره ی این دو گوشی می شد تصور کرد این بود که نسخه 5.5 اینچ دارای صفحه ی بزرگتر است و فقط همین.اما در اخبار جدید که آمده است حاکی از ان است که این شرکت قصد دارد از سخت افزار بهتری در این گوشی استفاده کند.به صورت دقیق نمی توان ذکر کرد که کدام سخت افزار و به چه میزان !شاید برای این بحث خیلی زود باشد اما انچه که می توان به قطع گفت این است که این گوشی نسبت به نسخه س 4.7 اینچی خود دارای هسته ای قوی تر و حتی با تعداد CORE های بیشتر.

همچنین گفته می شد که اپل در فبلت 5.5 اینچ خود از saphire و یا الماس کبود استفاده می کند و در 4.7 اینچی خود از این تاچ استفاده نمی کند.اما مطمئنا این شایعی است که به وقوع پیوستن ان زیر 10% شانس دارد اما همین هسته و یا رم بیشتر باعث تفاوت می شود.

تمام این مسائل را می توان از شکست اپل از عرضه ی ایفون 5c دانست جایی که ایفون 5 با همان قدرت ولی بدنه ی الومینیومی وجود داشت و در کنار ان ایفون 5s با قدرت بیشتر.اپل از این شکست درس گرفته است و همانطوری که گفتیم  قرار است این دو را در دو تاریخ عرضه کند.و همینطور که در این مقاله خواندید در فبلت 5.5 اینچی ایفون 6 از سخت افزار بهتری استفاده شده است.

من شهاب ابویی هستم. رشته مورد علاقم مکانیک هست و در این رشته در حال تحصیل هستم. در کنار این رشته علاقه ی بسیار زیادی به تکنولوژی دارم. امیدوارم بهترین مطالب را برای کاربران آریامونز تهیه کنم.